Duza Safety desfundare toalete | KEG

Disponibil in stoc furnizor

Cod produs: #11926

Descriere

Duza profesionala marca KEG, pentru desfundarea canalizarilor, conductelor si tevilor instaltiilor de scurgere.

Ideala pentru prevenirea infundarii toaletelor si pentru curatarea si reimprospatarea instalatiilor de canalizare, blocate cu reziduri sau infundaturi puternice care nu permit circulatia normala a debitului de apa.

• duza speciala KEG cu jeturi de apa cu unghiuri optimizate, utilizeaza sistemul patentat pentru fluide
  • previne infundarea toaletelor
  • reduce cantitatea de aer de pe conducta cu 80%
  • ┬ábazat pe cercetarile Institutului pentruinfrastructura subterana, Universitatea de stiinteaplicate din Oldenburg si TU Dresden
  • ┬ápotrivit pentru conducte cu diam. de la 150 mm
  • dotata cu ghidaje

Pentru utilizarea in conditii de siguranta si eficienta a duzei, este necesara verificarea cuplajelor si a rezistentei acestora inainte de procesele de curatare si desfundare a conductelor.

Actionata cu echipametul potrivit, aceasta duza este foarte eficienta pentru sarcinile dificile de curatare si reimprospatare a conductelor si tevilor de canalizare.

Pentru eficienta maxima, se recomanda utilizarea unei pompe profesionale si a unui furtun special pentru presiuni inalte.

Face parte din gama profesionala de duze marca KEG, ideale pentru domeniile industriale de desfundare a canalizarilor.

In tabelul de mai jos sunt specificate modelele disponibile pentru aceasta duza.

Pentru mai multe informatii referitoare la duzele profesionale marca KEG, pentru desfundat canalizari, echipamente profesionale si modul de utilizare a acestora, echipa Unilift va sta la dispozitie pentru selectarea modelului potrivit cerintelor dumneavoastra de lucru.

Istoric produse vazute